17.08.2005

Paris'te Hadiseler Devam Ediyor


20 Ekim 1961 Cuma tarihli Ulus Gaztesinden

Paris'te hadiseler devam ediyor

Paris, 19 - Paris'te müslümanların gece dışarı çıkma yasağını protesto maksadile dün gece de ikinci defa olarak binlerce müslüman sokaklara dökülmüş ve kendilerine mani olmak isteyen polis kuvvetleri ile çarpışmışlardır.
Nümayiş yine Cezayir İhtilal Hükümetinin talimatı üzerine yapılmıştır. Polis ile en az 4000 müslüman sokak ortalarında mücadele ederken müslümanlardan iki grup buradan ayrılmıya muvaffak olmuş ve yağma hareketine başlamıştır. Bunlarda polis teşkilatının yetiştirdiği şok ekipleri ile karşılaşmış ve mücadeleye girişmişlerdir. Şimdiye kadar 3 ölü ve 15 yaralı tespit edilmiştir.

Sözcük:

nümayiş:gösteri

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Nice job, Great Blog ! Far from being dull, seems like mine Texas Holdem Poker is missing something. I'm putting in keywords like internet poker and/or ##KEYWORD which might be pushing away people. Hopefully one of these days I'll get it right !

Adsız dedi ki...

There'll be two dates on your tombstone
And all your friends will read 'em
But all that's gonna matter is that little dash between 'em..."

Kevin Welch
chinese art site/blog. It pretty much covers chinese art related stuff.

Adsız dedi ki...

Directv Barberton OH offers high-speed PC Internet-access to our customers through our sister brand HUGHES. Check out my site on KEYWORD

Adsız dedi ki...

Whither the Yuan?
Does a falling unemployment rate really tell us what we think it does about the jobs market? Co-bloggers Max Sawicky and Tom Walker debate David Altig on labor-force participation.
My Acne Recourses site, covers Acne Recourses related stuff.